Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 07.04.2013 14:11:43 

Artuš Artemis Terra-výmarský ohař (chovný pes)  Oisín Paluduz-Irský vlkodav

Artuš Artemis Terra - Výmarský ohař
"Pes je pes, až na chvíle,
kdy ti hledí do tváře.
Potom je to Pan Pes."

Haitské rčení

Rodokmen
O mojí maličkosti.......
Narodil jsem se v Praze 3.4. 2003 v chovné stanici Artemis Terra.

Jmenuji se Artuš Artemis Terra, jednoduše Artuš, Artušek, Artušíno, Artík a když zlobím, což nebývá často tak jsem Špagát nebo Agát (Marek sezlobil na paničku, že sem nenapsala proč mě říkají Špagát a Agát. Takže:
páneček mě říká Špagáte, protože prý mám ocásek jako špagátek. No a jednou se na mě zlobil a chtěl na mě zavolat Špagáte, ale spletly se mu písmenka a tak na mě houknul " ty Agáte " ).
Do mojí nové člověčí rodiny jsem přišel když mě bylo 7 týdnů. Od počátku je mojím největším kamarádem stalo člověčí štěně Petřík. Panička říká, že děláme psí kusy a že jsme spolu jedna tlapka a jedna ruka.

Kdy a kde jsem se narodil již víte a tak teď něco málo o mojí rodině.
Moje maminka Vanda Anisok, které nikdo neřekne jinak než Enny, je ta nejhodnější maminka na světě. Mám ještě šest sestřiček a tři brášky. S maminkou, sestřičkou Airrou a bráškou Atreyem, chodíme někdy na procházky a vždy se parádně vyřádíme.


Moje nová člověčí smečka není tak velká jako ta psí co jsem měl u maminky doma, ale mě to stačí.Ono i tak dá velkou práci je všechny ohlídat.
Velkej páníček se jmenuje Marek. To malý člověčí štěně je Petřík a panička je Klára.
Panička říká, že nás všechny stále cvičí, ale poslouchám jenom já.

Mají to doma se staráním se o mě rozdělené. Když je panička v práci, tak chodíme s Petříkem a Markem na výlety. No a když je doma panička, tak se stará ona. To chodíme cvičit poslušnost, ale mezi námi, já to přece nepotřebuju, protože jsem Superpes. Mnohem víc mě baví když máme lovecký výcvik. To nosím bažanty, zajíce, lišky a jinou voňavou zvířenu. Je to mnohem větší zábava, než se někomu motat okolo nohy.

Ale nejlepší z celé naší smečky je Petřík. Teda s tím Vám je taková psina!!! Blbneme spolu vlastně pořád. Háže mě míčky a klacíky. Já mu je nosím a někdy dělám jako že mu je nechci dát a on mě pak honí. Občas se nechám jako chytit. No, pochopte, aby měl trošku radost.

Tak to je moje rodina. Mám je všechny moc rád. Ale nejraději je mám, když můžu spát v posteli.Pac a pusu.............. Váš Artuš
 

TOPlist